CarPro CQuartz – keramická ochrana laku

hvězda 1 hvězda 2 hvězda 3 hvězda 4 hvězda 5 (9)Počet hvězdiček je 5 z 5

CARPRO

Vysoce trvanlivý keramický nanopovlak pro ochranu laku a dalších povrchů. Přináší zrcadlový lesk, ochranu proti poškrábání, vodoodpudivost, nižší nároky na údržbu. více

Doprava a platba

Produkt již není v nabídce

Náhradní produkt

CARPRO

Vysoce trvanlivý keramický nanopovlak pro ochranu laku a dalších povrchů. Přináší zrcadlový lesk, ochranu proti poškrábání, vodoodpudivost, nižší nároky na údržbu. více

Doprava a platba

Legenda mezi keramickými povlaky, nyní s novou recepturou

CarPro CQuartz, jeden z prvních keramických povlaků na světovém trhu, získal zcela novou recepturu, díky které se vrací na špičku a my ho s potešením znovu zařazujeme do naší nabídky.

CQuartz je originál, který přinesl pokročilou profesionální nanotechnologii do rukou detailingových nadšenců. Nová molekula nyní dává tomuto povlaku po všech stránkách lepší vlastnosti - vyšší tvrdost, krásnější lesk a lepší schopnosti odpuzovat vodu a nečistoty.

CQuartz se silnou molekulární vazbou navazuje na lak, sklo, plasty a kovy a stává se funkčním povrchem těchto materálů. Vytváří tvrdý, jako sklo lesklý hydrofobní povrch, který chrání před zvětráváním, UV zářením, organickými i anorganickými agresivními látkami, naftou, kyselinami i zásaditými látkami (např. silnými čističi).

vynikající vodoodpudivost (kontaktní úhel smáčení je 110°) a samočistící schopnosti - spolu s antistatickými vlastnostmi tak výrazně snižuje ulpívání nečistot a usnadňuje mytí vozu. Po dobu až dvou let zvyšuje odolnost laku před poškrábáním během mytí a výrazně snižuje nároky na údržbu.

Ošetřením laku nanopovlakem CarPro CQuartz tedy získáte:

 • maximálně odolnou dlouhodobou ochranu laku
 • mimořádný zrcadlový lesk
 • ochranu proti poškrábání
 • perfektní vodoodpudivost
 • snížené špinění laku a snazší čištění
 • nulovou potřebu voskování

CarPro CQuartz je povlak s tradičním způsobem aplikace (zasychá pomaleji než CQuartz CQUK) a je vhodný pro aplikaci i při vyšších teplotách.

Bezprostředně po aplikaci začně reakce přípravku se vzduchem a formování molekulární 3D struktury. Působením tepla pak nanopovlak postupně zvyšuje svoji tvrdost.

Povlak CQuartz je možné aplikovat ve vícero vrstvách (doporučujeme min. 2 vrstvy). Při síle jedné vrstvy cca 1 - 2 mikrony je tak možné dosáhnout opravdu výrazné míry ochrany, lesku a životnosti.

Varianta kit obsahuje:


Návod k použití

Příprava povrchu

Věnujte důkladnou péči přípravě laku - stav laku před aplikací bude zakonzervován na dlouhou dobu. Vůz důkladně umyjte, lak dekontaminujte přípravky CarPro Tar X a Iron X, v případě potřeby lak strojně vyleštěte.

Odmaštění povrchu

Pro správnou vazbu povlaku k laku je klíčové, aby byl lak zbaven všech nečistot a především vosků a mastnoty. Odmastěte proto lak čističem CarPro Eraser.

Aplikace

 1. CQuartz nanášejte vždy na jeden díl karoserie a postupujte díl po dílu.

 2. Měkkou stranu pěnového aplikátoru obalte dodávaným aplikačním hadříkem a naneste na něj trochu přípravku. Doporučený postup je převrátit lahvičku, přiložit hrdlem na obalený aplikátor a plynulým pohybem nanést přípravek na obalený aplikátor v souvislém pruhu o šířce cca 1 cm. Nedostatečně nasycený aplikátor vede k aplikaci příliš tenké vrstvy.

 3. Ve dvou navzájem kolmých směrech rozetřete přípravek v tenké souvislé vrstvě.

 4. V závislosti na teplotě a vlhkosti vzduchu vyčkejte cca 1 - 15 minut na zavadnutí filmu. Poté dodávanou hladkou mikrovláknovou utěrkou celý povrch pečlivě přeleštěte, abyste odstranili přebytky přípravku, tvořící "mapy". Optimální dobu pro zavadnutí poznáte tak, že při rozlešťování ucítíte lehký odpor a film se nerozmazává.

 5. Po 45 - 60 minutách naneste stejným způsobem druhou (nebo další) vrstvu.

Poznámka

Doporučujeme nevystavovat vůz dešti během následujících 24 hod. a během následujících 7 dnů vůz neumývat.

Následná údržba

Upozornění

Pro následnou údržbu vozidla nepoužívejte silně alkalické čističe (s obsahem louhu). Mohou povlak poškodit a především - nebudou potřeba.