Optimum Revoluční přípravek na mytí vozu, který nahrazuje autošampon. Stačí 7 l vody. Vůz se umyje jako šamponem a hned osuší. Není třeba po mytí oplachovat. více >>
Výrobce: Optimum

Pro zobrazení ceny nejprve zvolte variantu
Upřesněte výběr produktu

ks

Nahrazuje autošampon, nepotřebuje závěrečný oplach a zanechává vysoký lesk.

S Optimum No Rinse - Mytí a lesk bez oplachu umyjete vůz rychleji, levněji a s lepším výsledkem.

Tento revoluční výrobek umožňuje umýt vůz kdekoliv bez potřeby hadice, pouze s použitím cca 7 litrů vody. Produkt umožňuje umýt vůz snadno, rychle a legálně - kdykoliv a kdekoliv, například na ulici před domem, na zahradě, v kempu, na srazu, v zimě v garáži.

Jedinečný výsledek díky jednomu produktu

Je natolik sofistikovaný, že umožňuje začít mýt suchý vůz bez nutnosti předmytí. Pro maximálně šetrné mytí doporučujeme před mytím zvlhčit povrch tlakovým rozprašovačem (viz Návod k použití). I v případě extrémního znečištění, kdy je předmytí tlakovou vodou nevyhnutelné, stále těžíte z unikátních vlastností produktu, a to je eliminace závěrečného oplachu, nižší riziko poškrábání, ochrana během sušení, prodloužení životnosti vosku a vysoký lesk.

Po umytí dochází k reakci polymerů se vzduchem a tvorbě příčných vazeb. Během tohoto procesu, který trvá několik hodin, se lesk povrchu postupně zvyšuje. Toto je patrné i pouhým okem.

Vlastnosti produktu a technologie s využitím polymerů

Na rozdíl od autošamponu neobsahuje žádné saponáty, ale pouze vodný roztok syntetických polymerů. Těm vděčí za své unikátních schopnosti. Tyto vysoce lubrikující polymery mají schopnost se v mžiku navazovat k povrchu, uvolňovat a obalovat částice nečistot a vytvářet bariéru chránící během mytí lak vozu před poškrábáním. Během mytí se uvolněné nečistoty z mycí houby či utěrky vyplavují do mycího roztoku a klesají ke dnu kbelíku. Mycí roztok se nezakalí a proto je po celou dobu mytí funkční a bezpečný.

Další skvělé vlastnosti

Přípravek velmi dobře změkčuje vodu. Výsledkem je extrémní lesk beze šmouh a stop po zaschlých kapkách vody. Je pH neutrální a nepoškozuje stávají vrstvu ochranného vosku. Pravidelné mytí přípravkem naopak zásadně prodlužuje životnost Optimum Auto Vosku i vosků jiných výrobců.

Z hlediska rizika poškrábání je rovněž kritickým bodem sušení vozu, kdy u tradiční metody povrch lubrikuje pouze čistá voda. Protože se vůz po umytí produktem Optimum No Rinse – Mytí a lesk bez oplachu neoplachuje vodou, poskytují polymery maximální ochranu laku i ve fázi sušení.

Při dodržení správného postupu je mytí s Optimum No Rinse – Mytí a lesk bez oplachu dokonce šetrnější k laku než mytí tradiční metodou za použití autošamponu.

Jedině s Optimum No Rinse – Mytí a lesk bez oplachu můžete mýt dokonce i na přímém slunci či v mrazu. Je to ideální řešení mytí v zimních měsících. Je vhodný na mytí osobních a užitkových automobilů, motocyklů, obytných přívěsů, lodí i letadel.

Další použití produktu

 • Myjete-li klasickým autošamponem s oplachem, přidejte 30 ml přípravku do mycího roztoku. Budete těžit z vynikajících schopností produktu změkčovat vodu a díky polymerům zajistíte šetrnější mytí bez poškození laku. Když před sušením pokropíte mokrý vůz přípravkem naředěným 1:50, zajistíte si ochranu laku během sušení a perfektní lesk beze šmouh.
 • Naředěním cca 1:50 získáte vynikající a cenově výhodný lubrikant pro clay hmotu, který na rozdíl od samonátových lubrikantů clay nepoškozuje.

Zaručujeme maximální spokojenost! Vyzkoušejte sami, proč se tento produkt za několik let, co je na trhu, stal legendou.

Klíčové benefity:

 • úspora času a nákladů
 • nezávislost na hadici
 • maximální šetrnost
 • Zásadně prodlužuje životnost vosků.


Návod k použití

Standardní postup:

 1. Produkt nařeďte do vhodného kbelíku v poměru 30 ml na 7 litrů vody.
 2. K mytí je možné používat kvalitní molitanovou houbu. Pro maximální šetrnost k laku doporučujeme k mytí používat kvalitní utěrku z mikrovlákna s dlouhým vlasem. K sušení používejte vhodnou sušící utěrku z mikrovlákna.
 3. Utěrku či houbu namočte do připraveného roztoku a omývejte vůz, vždy díl po dílu (tedy např. střecha, jedny dveře, blatník, kapota apod.). Kontrolujte zašpinění mycí pomůcky a pravidelně ji máchejte v roztoku. Každý díl doporučujeme omývat dvakrát za sebou. Umytý díl ihned vytřete do sucha. Tímto způsobem umyjte celý vůz včetně skel a kol.

Tip pro maximálně šetrné mytí:

 1. Před mytím povrch vozu nejprve zvlhčete pomocí rozprašovače. Připravte si roztok v běžné nebo mírně zvýšené koncentraci (cca 1 uzávěr do 1 - 1,5 l rozprašovače).
 2. Mezi postřikem a mytím nechejte přípravek cca. 1 minutu působit. Během této doby se přípravek naváže na lak, uvolní a obalí prachové částice a zajistí tak maximálně šetrné mytí.
 3. Poté umývejte běžným způsobem.

Další tipy

 • Mytí začněte střechou a postupujte směrem dolů. Tím zamezíte znovunamočení již umytých a vysušených dílů a předčasnému zasychání roztoku.
 • Každý díl myjte s přesahem, tím zamezíte zašpinění sušící utěrky o ještě neumytou plochou.
 • V případě předčasného zaschnutí roztoku na karoserii (například když myjete na přímém slunci) stačí plochu znovu omýt a ihned usušit.
 • V případě extrémně znečištěného vozu můžete předem smýt hrubé nečistoty hadicí či tlakovou vodou.
 • Pro středně velký automobil stačí jedna dávka (7 l). U většího vozu nebo při velmi silného znečištění doporučujeme připravit po spotřebování druhou dávku.
Ředění
1:250

Ač sem tomu nevěřil opravdu to funguje. Před garáží kde není voda to je pecka :)

Pomohla Vám tato recenze? Ano (1) Ne (0)

Autošampón, kerý kdyby byl běžně v obchodech, tak o něj nikdo kvůli obalu ani nezavadí. Nechrlí na vás z obalu všechny pozitiva jak je hyper, ultra sk ... více

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

je fajn a použiteľný všade na bežnú údržbu, napríklad aj na dovolenke na odstránenie prachu a drobných nečistôt. Stačí málo vody.

Nepoužívať súčasne s aplikáciou keramiky ako napr HydrO2!!!!! Nechá nepekné škvrnky

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

Výborná věc pro mytí např. před bytovkou, na dovolené i pro běžné mytí, zvláštní ale příjemná vůně

nic

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

ten kdo nezkusil ani netuší jak je vynikající,velice šetrný,při správném používání nehrozí poškrábání laku,možnost umývat auto kdykoliv a kdekoliv,a t ... více

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

Je to opravdu zázrak. Vyzkoušel jsem produkt zatím na ( pracovním) autě protože jsem tomu až tak nevěřil. Výsledek fakt zázrak. I zaschlý trus jde pou ... více

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

Šetrný k laku
Nízká spotřeba
Ušetří spoustu času
Možnost umýt auto prakticky kdekoliv

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

Používam už niekoľko rokov a som veľmi spokojný. Na auto aj motorku. Výsledok stojí za to a ešte aj ušetrím pitnú vodu - šetrné k životnému prostrediu ... více

U mňa bez negatív

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

Super přípravek. Používám v rozprašovači na uvolnění nečistot v prvním kroku. Pak aplikuji houbou a výsledek po vysušení je skvělý.

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

skvěle se používá,
nechává krásný lesk,
uspoří spoustu vody

stejně jako u verze s voskem - počáteční nedůvěra, ta je ale lichá :)

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

-stačí málo vody
-pár dní po umytí sa lak správal ako navoskovaný celkom pekný beading
-perfektná vec pokiaľ nemáte prístup k vode a pot ... více

-čakal som ľahší sklz utierky (možno zlá voľba utierky)

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

Výborný prostředek, auto krásně umyté a lesklé.

Vůbec žádné

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

používám jako detailer na všechno, domácnost, auto,motorka. lubrikace na clay. NÁDHERNÁ VŮNĚ!!

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

Dnes si už neumím představit, že myju auto s něčím jiným. Žádný "bazének" na dvorku, suché boty, krásný lesk po umytí, minimální námaha,... Tohle je o ... více

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

Může se použít na přímém slunci a nezanechává fleky, navíc po umytí se auto krásně leskne.

nic

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

Revolucni a vsestranny viceucelny prostredek. Zaklad Optimum Synergy. ;)

Ackoli s tim clovek treba pohnoji zahon, roztok neni urcen k piti ani priprave drinku.

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

Další
Kontaktujte nás!